شناسه : 31157
چ, 11/19/1401 - 11:39
نویسنده : استان قزوین
عکس

به مناسبت دهه مبارک فجر صورت گرفت؛ آزادی 44 نفر از مددجویان زندان های استان قزوین

در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی 44 نفر از مددجویان استان قزوین طی مراسمی با حضور مسئولان قضایی استان از زندان آزاد شدند.

علی شعبانی در این مراسم که در حسینیه زندان مرکزی قزوین برگزار شد، گفت: کاهش جمعیت کیفری و ایجاد شرایط آزادی برای مددجویان از اولویت های 15 گانه ریاست قوه قضاییه است و از زمانی که فرد به زندان گرفتار می شود، دستگاه قضایی نیز برای آزادی او تلاش می کند.

وی افزود: آزادی مددجویان در طی سال بخصوص مناسبت ها همواره در دستور کار قرار دارد و فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی فرصت مغتنمی شد تا با تلاش های دستگاه قضایی استان، اداره کل زندان ها و ستاد مردمی دیه شرایط آزادی برای برخی مددجویان فراهم شود.

مقام ارشد قضایی استان در ادامه بیان داشت: بر همین اساس 44 نفر از مددجویان با استفاده از نهادهای ارفاقی، ثبت اعسار، گذشت شکات از حقوق حقه و کمک های مالی ستاد مردمی دیه از سطح زندان های استان آزاد شدند.

شعبانی، رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: افراد آزاد شده در مراسم امروز غیر از آزادی زندانیانی است که با عفو مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مناسبت دهه مبارک فجر آزاد خواهند شد و در خصوص مددجویان مشمول عفو رهبری پس از ابلاغ شیوه نامه اجرا و بررسی وضعیت مددجویان اقدام خواهد شد.

 گفتنی است این مراسم با حضور دادستان مرکز استان، معاونین قضایی رییس کل و مدیرکل زندان های استان قزوین برگزار شد.   

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید